RWR84S23R7FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S23R7FSRSL
Description
RES 23.7 OHM 7W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
29 Weeks
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Power (Watts) :
7W
Resistance :
23.7Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Width :
7.92mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR84S23R7FSRSL
Vishay / Dale RWR84S23R7FSRSL
23.7Ohms, 7W, Wirewound,