RWR84S2211FRBSL
Mfr.Part #
RWR84S2211FRBSL
Description
RES 2.21K OHM 7W 1% WW AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
2.21kOhms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
R (0.01%)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power Rating :
7W
Tolerance :
±1%
Width :
7.92mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
7W
Published :
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR84S2211FRBSL
Vishay / Dale RWR84S2211FRBSL
2.21kOhms, 7W, Wirewound,