RWR84S1R78FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S1R78FSRSL
Description
RES 1.78 OHM 7W 1% WW AXIAL
Length :
22.225mm
Resistance :
1.78Ohms
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Width :
7.92mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR84S1R78FSRSL
Vishay / Dale RWR84S1R78FSRSL
1.78Ohms, 7W, Wirewound,