RWR84S1R47FSBSL
Mfr.Part #
RWR84S1R47FSBSL
Description
RES 1.47 OHM 1% 7W AXIAL
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
29 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
1.47Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
7W
Length :
22.225mm
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84S1R47FSBSL
Vishay / Dale RWR84S1R47FSBSL
1.47Ohms, 7W, Wirewound,