RWR84S16R2FSRSL
Mfr.Part #
RWR84S16R2FSRSL
Description
RES 16.2 OHM 7W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
16.2Ohms
Package / Case :
Axial
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
7W
Factory Lead Time :
29 Weeks
Power (Watts) :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±1%
Published :
Max Power Dissipation :
7W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Width :
7.92mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Length :
22.225mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR84S16R2FSRSL
Vishay / Dale RWR84S16R2FSRSL
16.2Ohms, 7W, Wirewound,