RWR84S15R8FMRSL
Mfr.Part #
RWR84S15R8FMRSL
Description
RES 15.8 OHM 7W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
7W
Failure Rate :
M (1%)
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-55°C
Axial
Length :
22.225mm
Power Rating :
7W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
7W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR84S
Width :
7.92mm
Resistance :
15.8Ohms
Wirewound
Max Operating Temperature :
250°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR84S15R8FMRSL
Vishay / Dale RWR84S15R8FMRSL
15.8Ohms, 7W, Wirewound,