RWR84S1470FSB12
Mfr.Part #
RWR84S1470FSB12
Description
RES 147 OHM 7W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Brand :
ITT Cannon
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.312 Dia x 0.875 L (7.92mm x 22.23mm)
Resistance :
147 Ohms
Subcategory :
D-Sub Connectors
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
RoHS :
Details
Series :
DM
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
7W
Package / Case :
Product Category :
D-Sub Standard Connectors
Product Type :
D-Sub Connectors - Standard Density
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Other Names :
RWR84S1470FSB12-MIL
Features :
Military, Moisture Resistant
ITT Cannon
Datasheets
RWR84S1470FSB12
Vishay / Dale RWR84S1470FSB12
147 Ohms, 7W, Wirewound,