RWR84S12R7FSS73
Mfr.Part #
RWR84S12R7FSS73
Description
RES 12.7 OHM 7W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
12.7Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Mount :
Through Hole
Lead Length :
38.1mm
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power (Watts) :
7W
Length :
22.225mm
Width :
7.92mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Power Dissipation :
7W
Power Rating :
7W
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Datasheets
RWR84S12R7FSS73
Vishay / Dale RWR84S12R7FSS73
Through Hole 12.7Ohms, 7W, Wirewound,