RWR84N3R74DRB12
Mfr.Part #
RWR84N3R74DRB12
Description
RES 3.74 OHM 7W 0.5% WW AXIAL
Resistance :
3.74Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
7W
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
7W
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Published :
Length :
22.225mm
Width :
7.92mm
Datasheets
RWR84N3R74DRB12
Vishay / Dale RWR84N3R74DRB12
3.74Ohms, 7W, Wirewound,