RWR84N3010FMBSL
Mfr.Part #
RWR84N3010FMBSL
Description
RES 301 OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance :
301Ohms
Failure Rate :
M (1%)
Width :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Power Rating :
7W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
7W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR84N3010FMBSL
Vishay / Dale RWR84N3010FMBSL
301Ohms, 7W, Wirewound,