RWR84N2001FRRSL
Mfr.Part #
RWR84N2001FRRSL
Description
RES 2K OHM 7W 1% WW AXIAL
Resistance :
2kOhms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
7W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
18 Weeks
Power Rating :
7W
Datasheets
RWR84N2001FRRSL
Vishay / Dale RWR84N2001FRRSL
2kOhms, 7W, Wirewound,