RWR84N1R05FSB12
Mfr.Part #
RWR84N1R05FSB12
Description
RES 1.05 OHM 7W 1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
1.05Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
7.92mm
Power Rating :
7W
Length :
22.225mm
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR84N1R05FSB12
Vishay / Dale RWR84N1R05FSB12
1.05Ohms, 7W, Wirewound,