RWR84N15R4FPS73
Mfr.Part #
RWR84N15R4FPS73
Description
RES 15.4 OHM 7W 1% WW AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
7W
Mount :
Through Hole
Diameter :
7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
7W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Operating Temperature :
250°C
Max Power Dissipation :
7W
Length :
22.225mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
15.4Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RWR84N15R4FPS73
Vishay / Dale RWR84N15R4FPS73
Through Hole 15.4Ohms, 7W, Wirewound,