RWR84N1211FRBSL
Mfr.Part #
RWR84N1211FRBSL
Description
RES 1.21K OHM 7W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
7W
Max Power Dissipation :
7W
Resistance :
1.21kOhms
Width :
7.92mm
Power Rating :
7W
Factory Lead Time :
18 Weeks
Package / Case :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Length :
22.225mm
Datasheets
RWR84N1211FRBSL
Vishay / Dale RWR84N1211FRBSL
1.21kOhms, 7W, Wirewound,