RWR84N1210FPB12
Mfr.Part #
RWR84N1210FPB12
Description
RES 121 OHM 7W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Resistance :
121Ohms
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
1 (Unlimited)
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
7W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
P (0.1%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Package / Case :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
7W
Power (Watts) :
7W
Datasheets
RWR84N1210FPB12
Vishay / Dale RWR84N1210FPB12
121Ohms, 7W, Wirewound,