RWR82S6810BRS70
Mfr.Part #
RWR82S6810BRS70
Description
RES 681 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Max Power Dissipation :
1.5W
Factory Lead Time :
24 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
681Ohms
Diameter :
1.98mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
7.9248mm
Width :
1.98mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Max Operating Temperature :
250°C
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR82S6810BRS70
Vishay / Dale RWR82S6810BRS70
Through Hole 681Ohms, 1.5W, Wirewound,