RWR82S3R32FPRSL
Mfr.Part #
RWR82S3R32FPRSL
Description
RES 3.32 OHM 1.5W 1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
7.9248mm
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
3.32Ohms
Power Rating :
2W
Max Power Dissipation :
1.5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
P (0.1%)
Width :
1.98mm
Feature :
Military, Moisture Resistant
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR82S
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR82S3R32FPRSL
Vishay / Dale RWR82S3R32FPRSL
3.32Ohms, 1.5W, Wirewound,