RWR82S3400FSB12
Mfr.Part #
RWR82S3400FSB12
Description
RES 340 OHM 1.5W 1% AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Published :
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
7.9248mm
Resistance :
340Ohms
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Width :
1.98mm
Package / Case :
Max Operating Temperature :
250°C
Radiation Hardening :
No
Max Power Dissipation :
1.5W
Power (Watts) :
1.5W
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Bulk
Diameter :
1.98mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Power Rating :
2W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR82S3400FSB12
Vishay / Dale RWR82S3400FSB12
Through Hole 340Ohms, 1.5W, Wirewound,