RWR82S1R00BRB12
Mfr.Part #
RWR82S1R00BRB12
Description
RES 1 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Power Dissipation :
1.5W
Tolerance :
±0.1%
Width :
1.98mm
Lead Length :
38.1mm
Termination :
Axial
Power Rating :
2W
Radiation Hardening :
No
Length :
7.92mm
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Diameter :
1.98mm
Power (Watts) :
1.5W
Resistance :
1Ohms
Datasheets
RWR82S1R00BRB12
Vishay / Dale RWR82S1R00BRB12
Through Hole 1Ohms, 1.5W, Wirewound,