RWR82N2000BSRSL
Mfr.Part #
RWR82N2000BSRSL
Description
RES 200 OHM 1.5W 0.1% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Power Dissipation :
1.5W
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Length :
7.9248mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
1.5W
Package / Case :
Resistance :
200Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
1.98mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Size / Dimension :
0.078Diax0.312L 1.98mmx7.92mm
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR82N2000BSRSL
Vishay / Dale RWR82N2000BSRSL
200Ohms, 1.5W, Wirewound,