RWR81SR665FRBSL
Mfr.Part #
RWR81SR665FRBSL
Description
RES 0.665 OHM 1W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±400ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
665mOhms
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Published :
Datasheets
RWR81SR665FRBSL
Vishay / Dale RWR81SR665FRBSL
665mOhms, 1W, Wirewound,