RWR81SR475FSBSL
Mfr.Part #
RWR81SR475FSBSL
Description
RES 0.475 OHM 1W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Power Rating :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
475mOhms
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Package / Case :
Datasheets
RWR81SR475FSBSL
Vishay / Dale RWR81SR475FSBSL
475mOhms, 1W, Wirewound,