RWR81SR332FRS73
Mfr.Part #
RWR81SR332FRS73
Description
RES 0.332 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
250°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Power Rating :
1W
Resistance :
332mOhms
Tolerance :
±1%
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
6.35mm
Diameter :
2.16mm
Lead Free :
Contains Lead
Termination :
Datasheets
RWR81SR332FRS73
Vishay / Dale RWR81SR332FRS73
Through Hole 332mOhms, 1W, Wirewound,