RWR81S90R0FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S90R0FSRSL
Description
RES 90 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Published :
Power Rating :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
90Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Power (Watts) :
1W
Package / Case :
Datasheets
RWR81S90R0FSRSL
Vishay / Dale RWR81S90R0FSRSL
90Ohms, 1W, Wirewound,