RWR81S8R87FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S8R87FSRSL
Description
RES 8.87 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Published :
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
8.87Ohms
Length :
6.35mm
Package / Case :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR81S8R87FSRSL
Vishay / Dale RWR81S8R87FSRSL
8.87Ohms, 1W, Wirewound,