RWR81S8R25FMBSL
Mfr.Part #
RWR81S8R25FMBSL
Description
RES 8.25 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Resistance :
8.25Ohms
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S8R25FMBSL
Vishay / Dale RWR81S8R25FMBSL
8.25Ohms, 1W, Wirewound,