RWR81S88R7FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S88R7FRBSL
Description
RES 88.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
88.7Ohms
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S88R7FRBSL
Vishay / Dale RWR81S88R7FRBSL
88.7Ohms, 1W, Wirewound,