RWR81S8060FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S8060FSBSL
Description
RES 806 OHM 1W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Resistance :
806Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR81S8060FSBSL
Vishay / Dale RWR81S8060FSBSL
806Ohms, 1W, Wirewound,