RWR81S75R0DMBSL
Mfr.Part #
RWR81S75R0DMBSL
Description
RES 75 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Power (Watts) :
1W
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
6.35mm
Resistance :
75Ohms
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81S75R0DMBSL
Vishay / Dale RWR81S75R0DMBSL
75Ohms, 1W, Wirewound,