RWR81S71R5FMBSL
Mfr.Part #
RWR81S71R5FMBSL
Description
RES 71.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Published :
Resistance :
71.5Ohms
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81S71R5FMBSL
Vishay / Dale RWR81S71R5FMBSL
71.5Ohms, 1W, Wirewound,