RWR81S6730DSBSL
Mfr.Part #
RWR81S6730DSBSL
Description
RES 673 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Resistance :
673Ohms
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
24 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±0.5%
Width :
2.16mm
Published :
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Bulk
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR81S6730DSBSL
Vishay / Dale RWR81S6730DSBSL
673Ohms, 1W, Wirewound,