RWR81S63R4FSS70
Mfr.Part #
RWR81S63R4FSS70
Description
RES 63.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Max Operating Temperature :
250°C
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
63.4Ohms
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Diameter :
2.16mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military, Moisture Resistant
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81S63R4FSS70
Vishay / Dale RWR81S63R4FSS70
Through Hole 63.4Ohms, 1W, Wirewound,