RWR81S60R4FRRSL
Mfr.Part #
RWR81S60R4FRRSL
Description
RES 60.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Published :
Power Rating :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Resistance :
60.4Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81S60R4FRRSL
Vishay / Dale RWR81S60R4FRRSL
60.4Ohms, 1W, Wirewound,