RWR81S5760FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S5760FSBSL
Description
RES 576 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
576 Ohms
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Features :
Wirewound
Other Names :
RWR81S5760FSBSL-MIL
Size / Dimension :
0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm)
Failure Rate :
S (0.001%)
Power (Watts) :
1W
Height - Seated (Max) :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Datasheets
RWR81S5760FSBSL
Vishay / Dale RWR81S5760FSBSL
576 Ohms, 1W, Wirewound,