RWR81S4R99BSBSL
Mfr.Part #
RWR81S4R99BSBSL
Description
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Resistance :
4.99Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Published :
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR81S4R99BSBSL
Vishay / Dale RWR81S4R99BSBSL
4.99Ohms, 1W, Wirewound,