RWR81S4R99BRS70
Mfr.Part #
RWR81S4R99BRS70
Description
RES 4.99 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Published :
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Diameter :
2.16mm
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
4.99Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Mount :
Through Hole
2
Max Operating Temperature :
250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.16mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Datasheets
RWR81S4R99BRS70
Vishay / Dale RWR81S4R99BRS70
Through Hole 4.99Ohms, 1W, Wirewound,