RWR81S49R9FPRSL
Mfr.Part #
RWR81S49R9FPRSL
Description
RES 49.9 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Axial
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
49.9Ohms
Failure Rate :
P (0.1%)
Max Power Dissipation :
1W
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81S49R9FPRSL
Vishay / Dale RWR81S49R9FPRSL
49.9Ohms, 1W, Wirewound,