RWR81S47R5FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S47R5FSRSL
Description
RES 47.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
47.5Ohms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Published :
Length :
6.35mm
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S47R5FSRSL
Vishay / Dale RWR81S47R5FSRSL
47.5Ohms, 1W, Wirewound,