RWR81S4020FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S4020FSRSL
Description
RES 402 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Axial
Published :
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
402Ohms
Length :
6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S4020FSRSL
Vishay / Dale RWR81S4020FSRSL
402Ohms, 1W, Wirewound,