RWR81S3R57FRB12
Mfr.Part #
RWR81S3R57FRB12
Description
RES 3.57 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
3.57Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Supplier Device Package :
Axial
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
250°C
Diameter :
2.16mm
Contact Plating :
Lead, Tin
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Termination :
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Width :
2.16mm
Datasheets
RWR81S3R57FRB12
Vishay / Dale RWR81S3R57FRB12
Through Hole 3.57Ohms, 1W, Wirewound,