RWR81S39R2FRRSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR81S39R2FRRSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 39.2 OHM 1W 1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Factory Lead Time :
19 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Lead Free :
Contains Lead
Max Power Dissipation :
1W
Number of Terminations :
2
Length :
6.35mm
Resistance :
39.2Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Composition :
Wirewound
Feature :
Military, Moisture Resistant
Width :
2.16mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RWR81S39R2FRRSL
Vishay / Dale RWR81S39R2FRRSL
39.2Ohms, 1W, Wirewound,