RWR81S3880BRRSL
Mfr.Part #
RWR81S3880BRRSL
Description
RES 388 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
24 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
388Ohms
Length :
6.35mm
Package / Case :
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81S3880BRRSL
Vishay / Dale RWR81S3880BRRSL
388Ohms, 1W, Wirewound,