RWR81S3830FPBSL
Mfr.Part #
RWR81S3830FPBSL
Description
RES 383 OHM 1W 1% WW AXIAL
Length :
6.35mm
Failure Rate :
P (0.1%)
Lead Length :
38.1mm
Published :
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
383Ohms
Supplier Device Package :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81S3830FPBSL
Vishay / Dale RWR81S3830FPBSL
383Ohms, 1W, Wirewound,