RWR81S3400BSBSL
Mfr.Part #
RWR81S3400BSBSL
Description
RES 340 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Published :
Resistance :
340Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81S3400BSBSL
Vishay / Dale RWR81S3400BSBSL
340Ohms, 1W, Wirewound,