RWR81S2R67FRBSL
Mfr.Part #
RWR81S2R67FRBSL
Description
RES 2.67 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Packaging :
Bulk
Resistance :
2.67Ohms
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Datasheets
RWR81S2R67FRBSL
Vishay / Dale RWR81S2R67FRBSL
2.67Ohms, 1W, Wirewound,