RWR81S28R4DSBSL
Mfr.Part #
RWR81S28R4DSBSL
Description
RES 28.4 OHM 1W 0.5% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
28.4Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Tolerance :
±0.5%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S28R4DSBSL
Vishay / Dale RWR81S28R4DSBSL
28.4Ohms, 1W, Wirewound,