RWR81S2840FSBSL
Mfr.Part #
RWR81S2840FSBSL
Description
RES 284 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
284Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S2840FSBSL
Vishay / Dale RWR81S2840FSBSL
284Ohms, 1W, Wirewound,