RWR81S27R4FMBSL
Mfr.Part #
RWR81S27R4FMBSL
Description
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Resistance :
27.4Ohms
Published :
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81S27R4FMBSL
Vishay / Dale RWR81S27R4FMBSL
27.4Ohms, 1W, Wirewound,