RWR81S1R47FSS73
Mfr.Part #
RWR81S1R47FSS73
Description
RES 1.47 OHM 1W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Amphenol
Tolerance :
±1%
Number of Terminations :
2
Height - Seated (Max) :
Product Category :
D-Sub High Density Connectors
Failure Rate :
S (0.001%)
Supplier Device Package :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.085 Dia x 0.250 L (2.16mm x 6.35mm)
Other Names :
RWR81S1R47FSS73-MIL
Operating Temperature :
-55°C ~ 250°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Product Type :
High Density D-Sub Connectors
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81S
Features :
Military, Moisture Resistant
Resistance :
1.47 Ohms
Power (Watts) :
1W
Brand :
Amphenol CONEC
Datasheets
RWR81S1R47FSS73
Vishay / Dale RWR81S1R47FSS73
1.47 Ohms, 1W, Wirewound,