RWR81S1R10FSRSL
Mfr.Part #
RWR81S1R10FSRSL
Description
RES 1.1 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
1.1Ohms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power Rating :
1W
Published :
Datasheets
RWR81S1R10FSRSL
Vishay / Dale RWR81S1R10FSRSL
1.1Ohms, 1W, Wirewound,